רובוט תעשייתי מול קובוט

רובוט תעשייתי מול קובוט

יצרני המערב התיכון מתעוררים ליתרונות של אוטומציה של מפעלים. בעוד שרובוטים היו פופולריים במפעלים באירופה ובפעילות בחוף המזרחי והמערבי של ארה"ב, המערב התיכון היה קצת יותר איטי לאמץ אותם. המחסור בכוח אדם סיפק דחיפה משמעותית לקראת חקירה ויישום פתרונות רובוטיים בתעשיות שונות.

אחת השאלות הראשונות שייצרנים יתמודדו עם בעת הכנה לאוטומציה של תהליך היא איזה סוג פתרון הוא המתאים ביותר. שלב ראשון הוא להבין את ההבדל בין רובוטים מסורתיים תעשייתיים לבין רובוטים שיתופיים. ההבדל העיקרי בין רובוטים מסורתיים לקובוטים הוא שקובוטים נועדו לעבוד בשיתוף פעולה עם בני אדם. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על קובוטים לעומת רובוטים!

רובוטים מסורתיים
"תעשייתי" ו"לא שיתופי" הן שתיהן מילים נרדפות לרובוטים מסורתיים. הם מתאימים ביותר לפעולות גדולות יותר הדורשות אצוות גדולות ודורשות שונות מינימלית. רובוטים מסורתיים מתוכננים ונבנו להתמודד עם מגוון מטענים עם מהירויות גבוהות יחסית, ויישומים ממוקדים עם נפחים גבוהים ויכולת חזרה. הם בדרך כלל גדולים ומקובעים. חשוב לציין שרובוטים תעשייתיים יכולים להוות סיכון משמעותי לבני אדם העובדים לצד הרובוט. כדי להגן על העובדים, יש לנקוט באמצעי בטיחות. יש להשתמש בשמירה על מכונות או בכלוב כדי למנוע מהעובדים להיפגע.

פריסה עבור רובוטים מסורתיים יכולה להיות מורכבת. נדרש תכנות מקיף. סביר להניח שדרושים שירותים מקצועיים לתכנות ושילוב הציוד. פריסה מוצלחת עשויה להיות יקרה ולקחת שבועות.

קובוטים

רובוטים שיתופיים (קובוטים)
בעשור האחרון, הביקוש הוכיח צורך במערכת רובוטית לעבוד לצד בני אדם תוך שהיא מציעה סגנון תכנות מודרני ופשוט יותר. רובוטים שיתופיים נקראים לרוב קובוטים, והם מתאימים ביותר ליצרנים עם נפח נמוך יותר ושונות גבוהה יותר. קובוטים מספקים פחות סיכון לבטיחות האדם מאשר רובוטים מסורתיים ומתאימים יותר לסביבות הדורשות הסתגלות. הם מציעים גמישות לסביבות עבודה משתנות שרובוטים מסורתיים לא יכולים להשוות.

הפריסה של פתרון קובוט היא בדרך כלל פחות מעורבת מהרובוט המסורתי. עבור יישומים מסוימים, נדרש רק תכנות פשוט. משתמשים חדשים יותר או פחות מנוסים יכולים לעתים קרובות להגדיר פתרון קובוט בפחות זמן מאשר רובוט מסורתי. יצרנים בדרך כלל רואים החזר על ההשקעה שלהם מוקדם יותר עם קובוט מכיוון שיש להם עלויות נמוכות יותר מראש ואינטגרציה זולה יותר.

דרישות קצה הזרוע
השלב הבא בזיהוי פתרון האוטומציה הנכון הוא התחשבות בצרכי ה-End of Arm Tooling (EoAT). עבור רובוטים מסורתיים, ה-EoAT לא צריך להיות מתוכנן מתוך מחשבה על בטיחות האדם, מכיוון שהוא יישמר וירחיק מאנשים. ה-EoAT שלהם הוא לעתים קרובות מאוד ספציפי למשימה.

מכיוון שקובטים נועדו לעבוד עם עובדים אנושיים, בטיחות היא בראש סדר העדיפויות מה שמוביל לכך ש-EoAT הוא קריטי ולעיתים קרובות אינו נכלל על ידי יצרן הרובוטים. עבור רוב הרובוטים השיתופיים, רק הרובוט עובר את הסמכת הבטיחות של TUV או ISO. זה משאיר בסופו של דבר את הערכת הסיכונים עבור משתמש הקצה, האינטגרטור או המקור של צד שלישי של תפסנים משותפים. לעתים קרובות מתעלמים מבטיחות EoAT בסביבה שיתופית, במיוחד אם הרובוט השיתופי יכול לפעול במצב לא שיתופי. עם ביקוש הולך וגובר, חברות מפתחות EoAT בטוח לקובוטים שהם גמישים מאוד וקלים לשינוי עבור תהליכים חדשים.

רובוטים תעשייתיים

פרודוקטיביות מוגברת
גם רובוטים מסורתיים וגם רובוטים שיתופיים יכולים להציע פרודוקטיביות מוגברת. אוטומציה של משימות משעממות ומונוטוניות משחררת את העובדים להתמודד עם עבודה יצירתית ומרתקת יותר. ובשוק עבודה תחרותי ביותר, יצירת סביבת עבודה אטרקטיבית עוזרת לשמר צוות חיוני.

בקרוב

שירות חדש
צירת קשר עם תמיכה טכנית ישירות מהוואטסאפ

אתגרו את המומחים שלנו

אנו מציעים לכם פתרונות אופטימליים המשלבים מוצרים מהחברות המובילות בעולם אם ידע הנדסי של למעלה מ-35 שנה.
תנו לנו את האתגר, הצוות שלנו ימצא את הפתרון.

תודה!

פרטיך התקבלו בהצלחה
הצוות שלנו יצור איתך קשר בהקדם.

דילוג לתוכן