ברגי הנעה כדוריים

ברגי הנעה כדוריים, הם סוג של רכיב מכני המשמש להמרת תנועה סיבובית לתנועה לינארית. הם מורכבים מציר הברגה, או בורג, ואום עם מיסבים כדוריים המאפשרים תנועה ליניארית חלקה ומדויקת. מה שהופך אותם אידיאליים עבור יישומים הדורשים חזרתיות ודיוק גבוהים במיקום, כגון מכונות CNC, רובוטיקה ויישומי תעופה וחלל.

לברגים כדוריים יש פרופיל הברגה עם חתך עגול או בצורת כדור, המפחית את החיכוך ומאפשר יעילות רבה יותר בהשוואה לסוגים אחרים של ברגי עופרת, כמו ברגי ACME. המיסבים הכדוריים נעים לאורכו של הבורג תוך כדי סיבוב, מה שמביא לתנועה לינארית חלקה ומדויקת.

אחד היתרונות המרכזיים של ברגים כדוריים הוא היעילות הגבוהה שלהם, הנובעת מהחיכוך הנמוך בין המיסבים לבורג. יתרון זה מאפשר מהירות ודיוק גדולים יותר ביישומי תנועה ליניארית, כמו גם צריכת חשמל מופחתת.

כונן בורג הכדור הוא מכלול הממיר תנועה סיבובית לתנועה ליניארית (או להיפך). הוא מורכב מבורג כדורי ואגוז כדורי ארוז כמכלול עם כדורים חוזרים. הממשק בין בורג הכדור לאום נעשה על ידי כדורים המתגלגלים בצורות כדורים תואמות. עם אלמנטים מתגלגלים, לכונן הבורג הכדורי יש מקדם חיכוך נמוך (בדרך כלל עד 98%). הכוחות המועברים מתחלקים על פני מספר רב של כדורים, מה שמעניק עומס יחסי נמוך לכל כדור באופן יחסי.

צרו איתי קשר ואחזור אליכם בהקדם

אבי יעקב – מנהל פיתוח עסקי – פתרונות לינארים

בקרוב

שירות חדש
צירת קשר עם תמיכה טכנית ישירות מהוואטסאפ

אתגרו את המומחים שלנו

אנו מציעים לכם פתרונות אופטימליים המשלבים מוצרים מהחברות המובילות בעולם אם ידע הנדסי של למעלה מ-35 שנה.
תנו לנו את האתגר, הצוות שלנו ימצא את הפתרון.

תודה!

פרטיך התקבלו בהצלחה
הצוות שלנו יצור איתך קשר בהקדם.

דילוג לתוכן